Mladší žáci – fotbalové soustředění v Daňkovicích

Fotbalové soustředění v Daňkovicích

V pátek 9.2.2024 jsme odjeli na naše první dvoudenní fotbalové soustředění, kterého se zúčastnilo 12 mladších žáků a trenéři Libor Pešek a Pavel Svatoň. Ve 14 hod odpoledne jsme u krounské sokolovny naložili děti, sbalené batohy a sportovní pomůcky a vyrazili za dalšími společnými zážitky. První naší zastávkou byla sportovní hala ve Svratce, kde jsme od 14.30 – 16.00 hod měli první trénink. Po tréninku jsme se přesunuli do Daňkovic, kde jsme se ubytovali v penzionu Selský Dvůr. Po výborné večeři jsme se auty přepravili do hotelu Podlesí, kde nás čekal hodinu a půl dlouhý turnaj v bowlingu, který si děti opravdu užily. Po návratu do Daňkovic jsme „utužili“ partu při společném posezení v místním sklepení. V sobotu dopoledne nás čekal trénink v přírodě v okolí penzionu. Začali jsme tradiční kondiční „libůstkou“ a to výběhem na Buchtův kopec! Naši sportovci si tak vyběhli svoji první osmistovku, když na trase dlouhé 1,5 km zdolali převýšení cca 135 metrů! Nepříjemný kopec ale všichni statečně pokořili a dalším během jsme se vrátili do okolí penzionu, kde na místním hřišti pokračoval ještě hodinový fotbalový trénink. Po náročném dopoledním tréninku všem vyhládlo, tak přišel vhod výborný oběd. Po obědě jsme se sbalili, rozloučili a vyrazili do hlinecké velké tělocvičny k našemu poslednímu tréninku. S vydáním posledních sil jsme zvládli od 14.00-16.00 hod i tuto tréninkovou jednotku a vyčerpaní, ale spokojení jsme dorazili do Krouny na fotbalové hřiště, kde jsme naše soustředění zakončili společnou večeří. Unavení, ale plní nových zážitků, jsme se rozcházeli s úsměvem…..

Libor Pešek