TJ SOKOL KROUNA
OKRESNÍ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ - XII. KOLO

TJ Sokol Krouna - Před začátkem sezóny sehrál tým mladších žáků dva přípravné zápasy s týmem Prosetín/Holetín (krajská soutěž) na domácí i venkovní půdě. Obě dvě utkání naše kluky dostatečně prověřila a i přes prohry byly naše výkony dobré a hlavně prověřily naše nové mladé hráče, kteří se k nám připojili ze starší přípravky, a ukázaly jim, že bez běhání a bojovnosti to nyní na větším hřišti již nepůjde.

Chrast/Zaječice - Krouna/Hlinsko B 3:8 (2:3)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli v dosti omlazené sestavě do nedaleké Chrasti s obavami, zda chlapci utkání zvládnou. Chrast totiž nastupuje s ročníkově starším týmem a my dorazili vč. 5 kluků, kteří ještě nastupují za starší přípravku a pro 3 z nich to byl dokonce jejich první mistrovský zápas za mladší žáky (kluci Jankovi a Venda Pokorný). Následně se ale ukázalo, že jsme odjížděli s 10 mladými bojovníky, kteří nedají svojí kůži nadarmo.

Po počátečním oťukávání jsme udeřili a dostali se v 9. minutě po střele z dálky do vedení. Domácí po čtvrthodině hry srovnali, ale o pár minut později nás Míla Otradovský svým druhým gólem opět dostal do vedení. Před koncem poločasu domácí opět srovnali, ale minutku před hvizdem jsme opět vedli po gólu Marti Zástěry. Do kabin jsme tedy šli za stavu 3:2 v náš prospěch, což byl zasloužený výsledek podpořený bojovným výkonem našich kluků na hranici jejich možností. V kabině jsme kluky podpořili, že jsou na dobré cestě, pokud vytrvají a šli s chutí do druhého poločasu. A to jsme ještě netušili, co přijde za smršť.

Výkon ve druhé půli (ba v celém zápase) byl naprosto famózní s řadou přesných kombinací, kdy naše střídající se středová lajna ve složení (chlapci Jankovi, Míla Otradovský, Marťa Zástěra a Áďa Lorenc) si s domácími dělala, co chtěla a procházela soupeřovou obranou jak nůž máslem.

Téměř neprostupná tříčlenná obrana vytvořená zhruba v 15 min. druhého poločasu ze střídajících se starších kluků (Mates Zástěra, novic Venda Pokorný, Filip Hladký a Dan Štorek) nepustila soupeře do žádné větší šance, a pokud ano, tak v bráně úspěšně zakročil Venda Modráče.

Po velice sympatickém, řekl bych spíše, po heroickém bojovném výkonu naši chlapci zvítězili 8:3 a získali tak první venkovní výhru v této sezóně. Za předvedený výkon si zasloužili velkou pochvalu a zapěli si také svojí letošní první vítěznou píseň.

Branky: 4x Míla Otradovský, 3x Marťa Zástěra, 1x Mates Zástěra

Za Krounu/Hlinsko B nastoupili:: Venda Modráček - Mates Zástěra, Venda Pokorný, Filip Hladký, Dan Štorek - Ondra a Luky Jankovi, Míla Otradovský, Marťa Zástěra a Áďa Lorenc

Pavel Svatoň

October 2017